Biblioteka Miejska w Suszu jest ogólnodostępną placówką upowszechniania kultury. Prawo do bezpłatnego wypożyczania książek z Biblioteki mają wszyscy mieszkańcy gminy Susz, szczegółowe zasady korzystania z materiałów bibliotecznych określają regulaminy znajdujące się w każdej placówce. Biblioteka miejska w Suszu posiada dwie filie biblioteczne; w Redakach i w Bałoszycach.

Zbiory biblioteki są systematycznie uzupełniane nowościami wydawniczymi. W Bibliotece można także skorzystać z odpłatnych usług drukowania, usług kserograficznych  oraz laminowania.

Pracownicy Biblioteki służą profesjonalną pomocą przy wyszukiwaniu książek oraz potrzebnych informacji.

Każdy klient biblioteki może u nas spędzić czas, korzystając ze zbiorów, szukając informacji lub uczestnicząc w lekcjach bibliotecznych, spotkaniach DKK i  imprezach kulturalnych.

Oferujemy bezpłatny dostęp do platform Ibuk Libra i Legimi.

„Książka na wynos”- oferta skierowana do instytucji, stowarzyszeń, sołectw (bezpłatny dowóz i zwrot książek)

W naszej pracy najważniejszy jest CZYTELNIK..

Zapraszamy wszystkich serdecznie.

/-/ pracownicy Biblioteki Miejskiej w Suszu