Dodatkowe wymogi wymusiły przesunięcie otwarcia Biblioteki na dzień 6 maja (środa). Zmianie ulegają równiez zasady funkcjonowania Bibliteki Miejskiej w Suszu.

  Prosimy o zapoznanie się z zarządzeniem Dyrektora Biblioteki Miejskiej w Suszu, które określa w jaki sposób należy zwracać książki i w jaki sposób korzystać z usług Biblioteki.

 

Procedura przyjmowania książek w Bibliotece Miejskiej w Suszu i poddawaniu ich kwarantannie po odwołaniu stanu epidemii w Polsce i wznowieniu pracy bibliotek.

 1. Wznowieniu pracy podlega Biblioteka Miejska w Suszu oraz wszystkie filie Biblioteki Miejskiej w Suszu.
 2. Czytelników obsługuje bibliotekarz z zachowaniem wszystkich zasad bezpieczeństwa. Pracownicy wykonują swoja pracę przy odpowiednim zabezpieczeniu i zachowaniu wszelkich zasad bezpieczeństwa, zaopatrzeni w rękawice jednorazowe i maseczki, oddzieleni od czytelnika pyta z pleksi.
 3. Od dnia otwarcia bibliotek pracujemy wyłącznie w zakresie wypożyczeń i zwrotów książek. Bez spotkań, imprez , warsztatów, korzystania z księgozbioru na miejscu itp.
 4. W widocznym miejscu umieszczona zostanie informacja o przestrzeganiu zasad bezpieczeństwa przez czytelników oraz przerwach na dezynfekcję pomieszczenia, w którym przebywają czytelnicy.
 5. W bibliotece może przybywać maksymalnie dwóch czytelników w maseczkach lub innym zabezpieczeniu. Pozostali powinni czekać na zewnątrz w odległości przynajmniej 2m od siebie.
 6. Zwracane książki czytelnik przekazuje bibliotekarzowi, który zdejmuje je po kolei z konta, a następnie wbija na konto specjalne „kwarantanna” , aby nie były widoczne w katalogu online.
 7. Po każdym przyjęciu książek niezbędna jest dezynfekcja czytnika ( nie spryskujemy, przecieramy ściereczką jednorazową zwilżoną środkiem dezynfekcyjnym).
 8. Na zwracane zbiory zostanie wyznaczone i odpowiednio przygotowane miejsce. Kwarantanna każdej książki trwa 10 dni.
 9. Zwrócone książki będą przechowywane w czasie kwarantanny w plastikowych koszach, w oddzielnym pomieszczeniu. Po 10 dniach zostaną ponownie włączone do księgozbioru. Plastikowe kosze będą podlegać obowiązkowej dezynfekcji.
 10. Po zakończeniu wypożyczeń należy dokonać dezynfekcji całości pomieszczeń, sprzętu i używanych przedmiotów.
 11. W ciągu dnia należy dokładnie wietrzyć wszystkie pomieszczenia biblioteki.
 12. Wszyscy pracownicy są zobowiązani do przestrzegania ogólnych zasad bezpieczeństwa:
  - mycie i dezynfekcja rąk
  - zachowanie bezpiecznej odległości od innych osób/pracowników
  - w przypadku zauważania u siebie objawów choroby o charakterze wirusowym nie przychodzić do pracy, zwrócić się o pomoc medyczną.
 13. W/w procedury zaczną obowiązywać z dniem otwarcia Biblioteki i jej filii dla czytelników, decyzją Dyrektora Biblioteki Miejskiej w Suszu.

 

Cała treść zarządzenia dostępna jest w załączniku poniżej.

Załączniki:
Pobierz plik (zarządzenie nr 2 2020.pdf)Zarządzenie 2/2020[Zarządzenie 2/2020]445 kB
 • Wrzutnia
 • Szukasz książki?

ul. Piastowska 5c
14-240 Susz

tel. +48 2786 287

e-mail: bibsusz@wbp.olsztyn.pl

Katalogi on-line

Więcej: