Przed nami kolejna odsłona projektu Mała książka - wielki człowiek, tym razem dla dzieci w wieku od 3 do 6 lat.

Do kolejnej edycji projektu bookstartowego „Mała książka – wielki człowiek”  zgłosiło się aż 5 156 bibliotek, o ponad półtora tysiąca więcej niż w pierwszej edycji! Jesienią 2019 roku na wszystkie dzieci w wieku przedszkolnym będzie tam czekać wyjątkowy prezent – Wyprawka Czytelnicza na dobry czytelniczy start.

W Wyprawce dzieci znajdą wyjątkową książkę, dostosowaną pod względem formy i treści do potrzeb przedszkolaka i spełniającą najwyższe standardy w projektowaniu pięknych i mądrych książek dla najmłodszych, a także Kartę Małego Czytelnika. Za każdą wizytę w bibliotece, zakończoną wypożyczeniem minimum jednej książki z księgozbioru dziecięcego, Mały Czytelnik otrzyma naklejkę, a po zebraniu dziesięciu zostanie uhonorowany imiennym dyplomem potwierdzającym jego czytelnicze zainteresowania.

W Wyprawce znajdą coś dla siebie także rodzice – przygotowana dla nich broszura informacyjna przypomni o nieocenionej roli czytania w rozwoju ich dziecka oraz o rozmaitych korzyściach wynikających z częstego odwiedzania biblioteki.